Etiketler

, , , , ,

Merhabalar,

Bir süredir blogumda hayatımla ilgili neler olup bittiği hakkında bir şey paylaşmamış olduğumu fark ettim. Her zamanki gibi yine yoğunluk bahanesine sığınacağım ancak kendimi tatlı telaşlara kaptırdım.

İlk olarak yaz başında baskıya girecek olan ancak gezi olayları başta olmak üzere çeşitli sebeplerden ertelenen ‘korku romanı’nın dizgisinin tamamlandığını söyleyerek başlayayım. Kapak çalışmasının ardından kitap yayına hazır olacak. Altın Bilek Yayınları’ndan çıkacak olan kitap için belirlediğimiz tarih Eylül 2013. (Yayınevinin yayın politikası doğrultusunda Ekim ayına da kalabilir.)

Erken olduğunu düşündüğüm için çok fazla ‘spoiler’ vermek istemesem de romanın Bizans’ın Kırkkilise’si, Osmanlı’nın Kırıkkilise’si ve Türkiye’nin Kırklareli’sinde geçtiğini söylemeden edemeyeceğim. Tüm kitap üç farklı zaman dilimine yayılmasa da bazı kısımlar geçmişi anlatıyor olacak. Paganist dönemlerden beri var olan çok çok yaşlı bir düşmanla, edebiyatımızda eşine pek rastlanmayan bir korku öğesiyle türü sevenleri bir araya getirme arzusundayım. Umuyorum ki en kısa zamanda okuma fırsatı bulursunuz.

Uzun süredir ‘Karanlık’ta kalmaya hasret olanlar için ise bir müjdem var. Hayatın yarın ne getireceğini bilemesek de planlarımızı yıllara yayma cesaretine sahip yaratıklarız. Bu sebatın meyvelerini bu sene sonu itibarı ile veriyor olduğunu birlikte göreceğiz umarım. Yıllar evvel ‘Karanlığın Ötesinde’ ile yola çıktığımız fantastik diyarlara hep beraber geri dönüyoruz.

Altın Bilek Yayınları ile prensip olarak anlaştık ve çok kısa bir süre sonra sözleşmelerini de imzalayacağımızı umuyorum. Ömrümün altı yılını, dönem dönem ara vermiş olsam da, vakfettiğim ‘Karanlık Serisi’ hakkını vererek beden buluyor olacak.  Üzerindeki son çalışmaların, düzeltme ve rütuşların yapıldığı seri tam yedi kitaptan oluşuyor.

Çoğu zaman okurlarımdan Karanlığın Ötesinde’nin ardından neden diğer fantastik kitapların gelmediğine dair yorumlar alırım. Şu ana kadar projenin tamamını, yani 7 kitabı üstlenecek cesareti gösteren bir yayınevi ile bir araya gelme şansı bulamamıştım. Umuyorum ki Altın Bilek Yayınları bu cesaret ve sebatı göstererek yine ülkemizde eşi pek bulunmayan bu epik yolculuğa benimle çıkacaklar.

Görsel

Karanlığın Ötesinde ile başlayan yolculuk efsanesi de elden geçirilmiş ve yenilenmiş şekilde serinin başlangıcındaki olayların omurgasını oluşturacak.

Karanlık Serisi, 2013 yılı sonundan ya da 2014 başından itibaren 3 ya da 4 aylık periyotlarla (yine yayınevi politikası doğrultusunda bu iki aya da inebilir) yayınlanıyor olacak. Şu anda seri üzerinde çalışırken bile on yıla yakın bir süre önce ilk kez fantastik kurgu yazmayı düşünürken duyduğum heyecanı duyuyorum. Bu kadar geç geliyor olsa da bu seri benim ilk göz ağrım. Uzun süredir bu seriyi bekleyen sevgili okurlara sunacağım en büyük özür, tüm seriyi sorunsuz bir şekilde kendilerine ulaştırmak olacak kanaatindeyim.

“Başka Öyküler“in ikinci baskısı Nisan ayından beri raflarda ve kitaba gösterilen ilgi için tüm okurlarıma teşekkür ederim. Aldığım güzel yorumlarınızı ‘reklam olmasın’ diye burada yayınlayamıyorum ama elinize, ağzınıza sağlık. Öyküseverlerin dikkatinden kaçmışsa bu kitap, çok şey kaçırıyor olacaklarını belirtip mevzuya noktayı koyuyorum.

Ağustos’ta tatildeyim. Kısmetse yeni kitabımla beraber dönüyor olacağım.

Satır aralarında görüşmek üzere…

Bahadır İÇEL