Etiketler

, , ,

Merhabalar,

Bir süredir siteye kişisel günlük girdisi yapmadığımı fark ettim. Kısa bir süre önce Londra’da, Londra Kitap Fuarı’na katıldım. Malumunuz üzere Londra Kitap Fuarı’nda bu yıl konuk ülke Türkiye idi. Bu Türk Edebiyatı için büyük bir başarı olmakla birlikte ayrıca orada Fantastik Türk Edebiyatı’nın da tartışılıyor olduğunu görmek bu hususta da ne kadar yol gelinmiş olduğunun kanıtı oldu benim için.

Sizlerle oradaki hava ile ilgili birkaç tesbitimi paylaşmak isterim. Fantastik Türk Edebiyatı’nı orada temsil eden sevgili Barış Müstecaplıoğlu hem fuar alanında hem de fuar alanı dışında katıldığı etkinliklerde Türkiye’de fantastik kültürün yükselişini, geçmişini ve geleceğini anlattı. Eline diline sağlık diyorum…

Bir başka sevindirici husus ise Murathan Mungan’ın da fantastik Türk edebiyatı hakkında konuşması ve eserlerinde fantastik öğelere sürekli yer verdiği üzerine yaptığı açıklama idi. Hacim ve ilgi bakımından ülkemizde fantastik edebiyat diğer ülkelere oranla henüz daha yeterli olgunluğa ulaşmamış görünse de Türkiye’nin kendini temsil ederken edebiyat yazımı içerisinde fantastik kurgu yazımını da anlatıyor oluşu zannediyorum ulusal algı bazında da önemli bir aşamaya gelindiğinin kanıtı. Bu başarının artarak devam etmesi temennisiyle…

Güzel haberlere gelince; korku – gerilim türündeki roman çalışmam baskıya hazırlanıyor. Bir aksilik olmaz ise önümüzdeki ay raflarda olacak. Kitapla ilgili daha detaylı bilgileri ilerleyen zamanda buradan ve diğer sosyal ağlardaki hesaplarımdan paylaşıyor olacağım.

Bir diğer güzel haber de daha evvel yayımlamış olduğum Karanlığın Ötesinde kitabını da içine alan fantastik seri üzerinde yeni yayınevim ile çalışmalara başlamış olmam. Bir aksilik olmaz ise 2013 sonu ya da 2014 başı itibarıyla da şimdilik Karanlık Serisi olarak adlandırdığımız fantastik kurgu serisi okuyucularla buluşmaya başlayacak. (Henüz kaç kitap olacağı ve nasıl bir sıklıkta yayınlanacağı netletmiş olmasa da projenin önemli bir kısmı yazılıp tamamlanmış durumda…)

Satır aralarında görüşmek dileğiyle…

Bahadır

Görsel

Reklamlar