Etiketler

, , , , , ,

Tamamı Müslüman olmuş bir dünyayı anlatan ütopik kurgu romanım “CİHATOPYA: Müslüman Bir Dünya” raflardaki yerini aldı. Herkese iyi ve keyifli okumalar dileklerimle.

Tanıtım Bülteninden;

“Kapılarını dünyaya kapayıp yıllarca direnen Vatikan bile Müslümanlığı kabul etmişti. Son papa, katedralinden çıkmış, dizleri üzerinde şahadet getirmişti. Müslümanlar kiliseleri camiye dönüştürmek dışında ne şehrin efsanevi kütüphanesine, ne de eski eserlere dokunmamışlardı. Ancak kütüphane Küresel Şeriat’ın kontrollü incelenen listesine alınmış, pek çok kitap yasaklı ilan edilerek yalnızca akademik amaçlarla incelenmek için raflarına kaldırılmışlardı.

İlk yirmi yıl insanlar dil ve ırk farklılıklarını bir kenara koyarak kenetlenmiş, birbirlerine yardım ederek bir zamanlar hayali bile imkansız bir barış ortamı yaratmışlardı. Suç oranları ciddi oranda düşmüştü ancak bölgesel gücü elinde bulunduran mollalar ve şeyhlerin yükselmesi, din üzerinden vergi toplayan, güvenliği sağlayan çeşitli kurumları kontrolleri altına alması ile dünyanın bazı yerlerinde katı, baskıcı rejimler boy göstermeye başlamıştı.”

Tamamı Müslümanlaşmış bir dünya!
Toplumun gözü önünde gerçekleştirilen haksız bir recm…
Dünyayı yöneten “Küresel Şeriat”ta oluşan bir çatlak…
Niyeti dünyayı ele geçirmek olan nüfuzlu bir “şeyh…”
Ve kendilerini olayların odak noktasında bulan üç genç “kadı…”

“Zekice kurgulanmış, heyecanı her sayfada giderek artan, içindeki çarpıcı fikirlerin gücü ile okuyucuyu derinden etkileyip düşündüren bir roman…”

Reklamlar