Etiketler

, , , , , ,

Fantastik Diyara Hüzünlü Bir Veda

6 sene insan ömrü için önemli bir zaman.

Altı yıl önce heyecanla bu fikri paylaşıp da artık aramızda bulunmayan yakınlarım, dostlarım, kaybettiklerim oldu. Bu romanın sonunu okuma fırsatı bulamadılar. Belki de az sonra açıklayacağım kararı almadaki en büyük itici gücüm buydu. Bir işi yarım yamalak yapmaktansa hiç yapmamayı tercih eden insanlardanım.

Geride bıraktığım altı yıl içerisinde  görüşmeye başladığım ve ayrıldığım sevgililerim oldu. Yeni dostlar edindim, çeşitli işlere girdim çıktım. O altı sene içerisinde hayatımda daha evvel hiç görmediğim ancak şimdi evlenmek üzere olduğum insanla tanıştım. Üniversiteyi bitirdim. Yüksek Lisans okudum. Askerliğimi yaptım.

Ne yazık ki pek çok yayınevi yabancı kaynaklı, kalitesi tartışılır fantastik kurgu kitapları çıkarmayı sürdürdüler. O bitmez iştahımızla edebiyatın bu dalını da kısa zamanda tüketip günü birlik hayatımızda yeni heyecanlar aramaya koyulduk. Burada ne kimseyi, ne de bir kurumu itham altında alıyor değilim, lütfen yanlış anlaşılmasın. Dile getirdiğim basit bir gerçek.

Karanlığın Ötesinde romanı ile başlayan Serenia maceram tüm bu altı yıl boyunca değişmeyen tek sabitimdi. Gerçek dünyanın acı ve sıkıntılarından kaçtığım fantastik bir liman, rüyalarımda yolculuk ettiğim bir hayal alemi idi. Onu sizlerin düşlerinizde de kanlı ve canlı bir aleme dönüştürmek için elimdem geleni yaptım. Ne yazık ki hem yoğunluğumdan hem de çeşitli sebeplerden dolayı her yayınevinin kapısını çalamamış olabilirim ancak kitaplar ile ilgileneceğini düşündüğüm yayınevlerine çalışmalarımı yolladım ya da bıraktım. Uygun bir zamanda inceleyecekleri hususunda samimi olduklarını düşündüm ve geçen zaman zarfında yayınlanması hususunda belki de yeterli bulmadıklarına kanaat getirdim. Takdir elbette öncelikle sevgili okuyucularımın, daha sonra da işlerini bildiklerine inandığım genel yayın yönetmenleri ve editörlerindir.

Karanlığın Ötesinde serisinin üç kitabı da tamamlandı. Her olay yerine oturdu ve birkaçı dışında tüm gizemler nihayetine erdi. Her hikayeyi dahil ettiğim ve Serenia dünyasına yolculuk eden kahramanlarımızın hayatlarının sonuna kadar düşündüğüm seriyi 9 kitap olarak planlamıştım. İlk üç kitap, serinin belkemiğini oluşturacak ve Erkan’ı, Yalanların Babası ile yüzyüze getirerek sona erecekti.  Bu gerçekleşti mi? Nasıl gerçekleşti? Nelere mal oldu? Karanlık Serenia üzerinde hakimiyet kurdu mu? Dünyamızdan Serenia’ya giden yolcularımuz geri dönüş yolunu buldular mı?

Tüm bu soruların yanıtları yazıldı. Kısa bir zaman önce aldığım bir karar ile 3 büyük cilt halinde (Karanlığın Ötesinde, Karanlığın Yolunda, Karanlığın Yüreğinde)kaleme aldığım Karanlık Serisi’ne noktayı koydum.

Ne yazık ki projeyi dikkate alıp sahiplenmiş ve yayınlamayı düşünen bir yayınevi an itibarıyla yok. Fırsatım oldukça görüşmelerim önümüzdeki zamanda da sürecek. Kitapların yayınlanması ve beğeni görmesi halinde devamını da yazmak isterim ancak şu anda kaderi belli olmadığı için Serenia yolculuğuna noktayı koyuyorum. Farklı projeler üzerine çalışmayı sürdüreceğim, 6 yıl boyunca bu yolculuktan bir an olsun sıkılmadım, bir kere olsun yazmaktan şikayet etmedim. Bu fantastik yolculuğu kaleme almak en büyük keyfimdi.

Umuyorum ki bu keyfi sizlerle paylaşma fırsatım da  olur ve bu muhteşem macerayı birlikte tekrar yaşarız. Kitaplarla ilgili gelişmeleri buradan ve çeşitli kaynaklardan sizlerle paylaşmayı sürdüreceğim.

Satır aralarında görüşmek dileğiyle.

Bahadır İÇEL

Reklamlar